2019-05-14
Atrakcje weselne dla dzieci

Co zrobić, aby dzieci nie nudziły się na weselu? Jakie atrakcje można im zapewnić? O tym poniżej.

Przedślubne przygotowania pochłaniają wiele czasu i energii. Skupiamy się na takich rzeczach jak wystrój sali, poczęstunek, oprawa muzyczna, zaproszenia dla gości itp., a mało kto przywiązuje wagę do tego, aby również najmłodszym uczestnikom zapewnić odpowiednią dozę rozrywki. A przecież to również goście weselni, których nie należy zaniedbywać. W co więc warto zainwestować, aby na uroczystości weselili się nie tylko dorośli, lecz również ich pociechy?

 

Wynajmij kogoś

Organizując zabawy i atrakcje dla dzieci, uwolnisz swoich starszych gości od ciągłych nagabywań i próśb, by wrócić już do domu. Znajdź przede wszystkim osobę, która spędzi z najmłodszymi weselnikami trochę czasu. Może to być clown, iluzjonista lub animator – grunt, aby potrafił się dogadywać z dziećmi. Wynajęcie kogoś takiego nie jest wydatkiem na tyle sporym, by zrezygnować z pokazów na rzecz mniej kosztownych atrakcji.

 

Zorganizuj kącik dla dzieci

Warto wygospodarować dla maluchów trochę osobnej przestrzeni, tak żeby miały okazję do wspólnych zabaw. Wystarczy, że w wydzielonym miejscu postawisz stolik, kilka krzeseł i zatroszczysz się o flamastry, markery i kolorowanki. Najmłodszym weselnikom na pewno spodobają się też klocki i układanki.

 

Przygotuj zabawy dla dzieci

Jeśli skromny budżet nie pozwala Wam wynająć animatora, który zająłby się dziećmi, możecie zorganizować samodzielnie kilka ciekawych zabaw.

  • Taniec na gazetach – uczestnicy dzielą się na kilka dwuosobowych grup. Każda para tańczy na mniejszej bądź większej powierzchni rozłożonych gazet, a kiedy muzyka cichnie, składa jedną z gazet na pół, zmniejszając w ten sposób powierzchnię do tańca. Zwycięstwo przypada w udziale tej parze, która zdoła utrzymać się na powierzchni do samego końca.
  • Piniata do rozbicia – zwycięzca poprzedniej zabawy może w nagrodę rozbić piniatę z cukierkami. Kiedy wszystkie słodkości z piniaty rozsypią się po podłodze, każdy uczestnik ma prawo zagarnąć tyle cukierków, ile tylko zdoła.
  • Fotografowanie – maluchy będą zachwycone, jeśli zaopatrzycie je w kilka jednorazowych aparatów fotograficznych (jest to nieduży wydatek) i pozwolicie im robić zdjęcia. Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby się bawić w fotografa czy kamerzystę. Po weselu zdjęcia możecie wydrukować i wręczyć je autorom.

 

To tylko garść pomysłów. Zachęcamy do kreatywności oraz inwencji w organizowaniu wesela. Im więcej serca włożycie w przygotowania, tym piękniejsze wspomnienia zachowacie.