2015-04-16
Bielizna ślubna: jak ją wybrać?

Przed Tobą trudny wybór ślubnej bielizny? Zapoznaj się z naszymi radami, które sprawią, że stanie się on dziecinnie łatwy!

Choć bielizny ślubnej, oprócz Panny Młodej i jej męża, nikt raczej nie będzie oglądał, to chyba dla wszystkich kobiet planujących zamążpójście oczywistym jest fakt, że musi być ona idealnie dobrana, wygodna, no i oczywiście, estetyczna. Odpowiedni dobór bielizny ślubnej zapewnia bowiem idealny wygląd sylwetki w ślubnej sukni. Poza tym, piękna bielizna zapewni Pannie Młodej tego dnia dobre samopoczucie i pewność siebie. Jak twierdzą bowiem psychologowie, sama świadomość noszenia na sobie seksownej bielizny dodaje nam pewności siebie w działaniu.

Jak zatem dobrać idealną bieliznę ślubną?

 

1. Weź pod uwagę najważniejsze fakty

Po pierwsze zastanów się nad fasonem ślubnej kreacji - czy suknia jest bez ramiączek, czy ma rozkloszowany dół, czy jest z cieńszego lub grubszego materiału i kiedy odbędzie się ślub. Od tego bowiem zależy, czy wybrany biustonosz będzie z ramiączkami czy bez, czy będzie miał za zadanie podniesć i „wypełnić” biust (stanik push up) , a może w ogóle z niego zrezygnujesz, bo suknia ma wbudowany gorset? Od pory roku i pogody zależy też to, czy założymy rajstopy lub pończochy – co prawda, według zasad savoir vivre’u, rajstopy to nieodzowny element ważnych imprez, ale, jeśli bierzemy ślub w samym środku lata, a z nieba leje się żar, nie warto męczyć się w rajstopach lub pończochach. Warto także wziąć pod uwagę, czy do naszej bielizny będzie też wliczać się halka „z koła”, która pomoże nam poruszać się w rozkloszowanej sukni przez całą noc, sprawiając, że materiał nie będzie nam się „pałętał” między nogami.

 

2. Pomyśl o „zadaniach specjalnych”

Przed kupnem bielizny dokładnie przemyśl to, jakie ma ona spełniać funkcje – po pierwsze oczywiście ma wyć wygodna i ładna, dzięki czemu zyskasz więcej pewności siebie. Czasem jednak bielizna ślubna ma też korygować niedoskonałości figury, więc warto mieć tę funkcję na uwadze przed zakupami.

 

3. Posłuchaj rad profesjonalistów

W kwestii wyboru bielizny ślubnej, warto poradzić się też specjalistów w sklepie, którzy pomogą nam „na żywo”. Dlatego, odpowiednio wcześniej umówmy się na konsultację z profesjonalną brafitterką, której doświadczenie pomoże nam uniknąć jednej ze ślubnych gaf.

 

Katarzyna Rydz