2019-05-14
Co podarować druhnie?

Uroczystość ślubna nie może obyć się bez druhen. Najlepiej, aby był to ktoś bliski Twojemu sercu. Wtedy łatwiej Ci będzie wybrać odpowiedni podarunek.

Wiesz już, kto zostanie Twoją druhną? A może wciąż masz wątpliwości, kogo wybrać? Niezależnie od tego, na kogo padnie, warto złożyć tę propozycję w nieszablonowy sposób. Można co prawda zrobić to bez żadnych podchodów, na przykład przy kawie, ale chyba warto byłoby podkreślić wagę tego wyróżnienia. Ozdobna kartka z zapytaniem czy też bilecik przypięty do podarowanej szminki z całą pewnością zrobią większe wrażenie. Takie gesty są bardzo miłe i czynią zadość randze uroczystości, która Cię czeka.

 

Co podarować druhnie?

Załóżmy, że wybrałaś już druhnę, a osoba, której złożyłaś propozycję, zgodziła się. Pora teraz pomyśleć o prezencie, który jej podarujesz. W końcu wypadałoby odwdzięczyć się jakoś za pełnienie tej ważnej roli. Masz do wyboru całe mnóstwo opcji, ale pamiętaj, by podarunek był dostosowany do okoliczności. Nie może być zbyt drogi, aby nie wywołać u druhny zażenowania, ale nie powinien też świadczyć o Twoim skąpstwie. Co więc można podarować druhnie?

 

Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki

W dniu Twojego ślubu nie tylko Ty będziesz chciała olśniewać otoczenie swoją urodą. Również Twoja druhna dołoży wszelkich starań, by zasłużyć sobie na miano płci pięknej. W ramach podziękowania za towarzyszenie Ci w drodze do ołtarza możesz zaproponować druhnie wspólną wizytę u fryzjera lub makijażystki. Odświętny makijaż nie jest zbyt tani, Twoja druhna na pewno doceni więc taki gest. Ewentualnie zaproponuj jej wspólny wyjazd do ośrodka spa na jakiś czas przed ślubem.

 

Drobny upominek

Możesz też dać jej coś materialnego. W tej roli sprawdzi się idealnie dowolny kosmetyk (byle nie był zbyt tani!) lub wyrób galanteryjny. Może to być szminka, lakier do paznokci, torebka... Użytecznym podarunkiem są różnego rodzaju organizery na kosmetyki.

 

Szlafrok

Najlepiej taki z wyszytymi inicjałami. Może być z satyny, jedwabiu lub bawełny. Świetnie sprawdzi się nie tylko do domowego użytku, ale również jako część garderoby zabieranej do spa. Jeśli szykujecie zwariowany wieczór panieński, sesja zdjęciowa w szlafrokach zapadnie Wam na długo w pamięć.

 

To tylko kilka propozycji. Możesz też wybrać coś bardziej osobistego, jeśli znasz dobrze swoją druhnę. Jeśli nie, warto ją dyskretnie podpytać o to, co chciałaby mieć, czym się interesuje i co lubi.