2017-02-03
Co zrobić z jedzeniem pozostałym po weselu?

Zwykle na wesele przygotowuje się dużo więcej potraw niż goście są w stanie zjeść. Często jest tak, że przy dobrej zabawie i tańcu „schodzą” podawane co kilka godzin potrawy ciepłe, a półmiski z przekąskami nie znikają w takim tempie.

Poza tym często zostaje sporo deserów oraz owoców, bo przy pysznym jedzeniu przez całą noc goście rezygnują z mniejszych potraw. Warto zawczasu pomyśleć, co zrobić z pozostałym po uroczystości jedzeniem i ustalić szczegóły z obsługą restauracji czy sali weselnej, w której ją organizujemy.

 

Tradycyjny zwyczaj – poprawiny

W dawnych czasach nie było najmniejszego problemu z tym, co zrobić z pozostałym po weselu jedzeniem. Organizowano następnego dnia poprawiny, zwykle rozpoczynające się wczesnym obiadem, a kończące późną nocą. Obecnie młodzi odchodzą od tego zwyczaju, chociaż wciąż możemy się z tą formą spotkać. Jeśli planujesz poprawiny, najwygodniej będzie urządzić je w tym samym lokalu co wesele. Wówczas nie musisz martwić się pozostawionym jedzeniem. Częściej jednak poprawiny spędza się w bardziej kameralnym gronie w domu rodziców. Dowiedz się wówczas, czy obsługa lokalu ma do dyspozycji pojemniki do przechowywania pokarmu, w które po uroczystości spakuje Wam jedzenie. Jeśli nie, warto zadbać o własne zawczasu.

 

Przedłużone wspomnienia

Oczywiście kulinarnych pozostałości z wesela nie musimy konsumować od razu. Dużą część potraw możemy po prostu zamrozić, dzięki czemu będziemy mogli powrócić do weselnych smaków jeszcze kilka tygodni po samym wydarzeniu.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tylko przewieźć jedzenie z sali weselnej do domu, czy też zamrozić je na dłuższy czas, wszystkie niezbędne pojemniki na pokarm znajdziesz tutaj: http://askot.pl/kategoria-produktu/dla-mamy/przechowywanie-pokarmu/

 

Poprawiny – inaczej

Często zdarza się, że młodzi muszą nieco ograniczać liczbę swoich gości na rzecz bliższej i dalszej rodziny. Wtedy świetnym pomysłem jest zorganizowanie oddzielnej imprezy tylko dla przyjaciół i znajomych, których nie mogli zaprosić na wesele. Jedzenie z wesela posłuży doskonale na takim after-party.