2019-05-14
Czego nie robić dzień przed ślubem?

Każda z nas chciałaby wyglądać w dniu swojego ślubu jak najwspanialej. Presja z tym związana, a także stres towarzyszący przedślubnym przygotowaniom potrafi jednak spędzić sen z powiek. Jak oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów? Czego unikać dzień przed weselem?

Dzień poprzedzający uroczystość ślubną bywa na ogół bardzo stresujący dla pary młodej. To czas ostatecznych przygotowań, witania gości przyjeżdżających z daleka, licznych telefonów i ogólnego rozgardiaszu. W tej krzątaninie warto pomyśleć o sobie i zadbać o odpowiedni wypoczynek, by nazajutrz być gotowym nie tylko do złożenia przysięgi małżeńskiej, ale również do hucznej zabawy weselnej, która będzie trwała do białego rana. Czego zatem unikać w tym szczególnym dniu, by nie przeciążać psychiki i organizmu?

 

Nie siedź do późna

Przede wszystkim powinnaś zadbać o spokojny, regenerujący sen. Jeśli jesteś nadpobudliwa i podatna na stres, może warto byłoby wziąć na tę noc jakieś proszki nasenne. Alternatywą są ziołowe napary o działaniu relaksującym, np. melisa. Postaraj się też pójść do łóżka na tyle wcześnie, by nazajutrz wstać wypoczęta i pozytywnie nastrojona. Siedzenie do późna przy komputerze na pewno Ci w tym nie pomoże. Facebook zapewne będzie przysyłał Ci mnóstwo powiadomień, ale warto przezwyciężyć pokusę ciągłego sprawdzania skrzynki i wyciszyć się przed tym dniem.

 

Nie zakładaj szpilek

Jeśli jesteś przyzwyczajona chodzić wszędzie w szpilkach, w tym szczególnym dniu zrób wyjątek i załóż obuwie na płaskiej podeszwie. Nie zapominaj, że nazajutrz spędzisz cały dzień w butach na wysokim obcasie – to ogromne wyzwanie dla Twoich nóg i kręgosłupa, zwłaszcza że czekają Cię tańce i zabawy. Pozwól swoim stopom odpocząć, wymocz je w wodzie z dodatkiem soli, zrób pedicure. A już na pewno odradzamy noszenie uciskającego obuwia, które powoduje otarcia i zniekształca skórę.

 

Nie pij alkoholu

Alkohol wielu osobom wydaje się bardzo dobrym środkiem do uśmierzenia przedślubnego stresu, ale lepiej go nie pić. Dlaczego? Napoje wyskokowe odwadniają organizm i pogarszają metabolizm, co może wpłynąć na jakość snu. Dlatego zdecydowanie odradzamy spożywanie alkoholu dzień przed ślubem, zwłaszcza że wesele będzie zapewne suto zakrapiane.

 

Ślub otworzy nowy rozdział w Twoim życiu, bądź więc na to przygotowana, ciesz się perspektywą małżeństwa i baw się dobrze na weselu! O powodzeniu uroczystości zadecydują nie tylko okoliczności zewnętrzne, ale również – a może przede wszystkim – Twoje samopoczucie i nastawienie.