2018-02-07
Czekoladowa fontanna jako atrakcja na weselu

Na każdym weselu bez wyjątku fontanna z czekolady będzie mieć gwarantowane grono wielbicieli. W końcu większość z nas lubi czekoladę i na pewno nie przejdzie obojętnie obok takiej atrakcji. Tyle że to atrakcja już trochę oklepana i niepozbawiona minusów.

 

Fontanna pod kontrolą

Czekoladowe fontanny zyskały ogromną popularność niemal natychmiast po tym, jak pojawiły się w weselnych katalogach. W efekcie każdy, kto w miarę regularnie bywa na weselach, miał już z nimi do czynienia. Mimo wszystko nie stały się one tak nieodzownymi elementami przyjęcia jak tort czy chociażby pieczone prosię podawane na kolację. Wielu młodych zastanawia się więc, czy warto w nie inwestować.

Z pewnością czekoladowa fontanna otoczona owocami będzie prezentowała się bardziej finezyjnie niż opasły stół zawalony mięsiwem. Przyjemniejszy dla zmysłów pozostanie również unoszący się wokół niej aromat. Mimo to fontannę najlepiej ustawić w nieco odizolowanej przestrzeni lub na podeście. Ta chybotliwa konstrukcja może okazać się mało odporna na szaleństwa najmłodszych, których niewątpliwie skutecznie przyciągnie. To zresztą między innymi z myślą o nich pary młode stawiają ją na swoich przyjęciach. Fontanna z czekolady nie obejdzie się więc bez obsługi! Powinna czuwać nad nią osoba, która nie tylko zadba o jej nieprzerwane działanie, ale też o estetykę stanowiska. W końcu czekolada, zwłaszcza ta płynna, brudzi niemiłosiernie.

Fontanna z czekolady służy zwykle do maczania w niej kawałków owoców, kruchych ciastek i wafelków. W związku z tym rozsądnie będzie ograniczyć ilość tychże na stołach. Goście chcący sięgnąć po słodkości będą mogli podejść do fontanny, która przy okazji stanie się miejscem integracji i rozmów.

 

Ile to kosztuje?

Decydując się na fontannę z czekolady, trzeba zwykle zgłosić się po nią do firmy zewnętrznej. Zamówienie i instalacja sprzętu, zakup czekolady, owoców i słodyczy, a także zapewnienie obsługi może kosztować wówczas około 1500 zł. Jeśli bardzo zależy nam na fontannie, warto skoncentrować się na salach weselnych, które nią dysponują. Koszt zaaranżowania tej atrakcji jest wtedy niższy i odpada nam dodatkowa umowa z dostawcą zewnętrznym.