2019-05-14
Dlaczego warto zorganizować sesję narzeczeńską?

O sesjach ślubnych chyba wszyscy słyszeli, ale o sesjach narzeczeńskich? Czym jest sesja narzeczeńska i jak się na nią ubrać, by była udana?

Sesje narzeczeńskie wciąż zyskują na popularności. Obecnie pary zamierzające się pobrać nie tylko zamawiają u fotografa sesję ślubną – w imię upamiętnienia okresu narzeczeństwa składają mu wizytę na długo przed terminem ślubu. Aby taka sesja była udana, należy mieć konkretną koncepcję całości. Chodzi o to, aby wszystkie zdjęcia łączył jakiś element wspólny, niezależnie od tego, czy będzie to sceneria, nastrój, ubiór, rekwizyty czy cokolwiek innego. Istotnym elementem jest zwłaszcza strój. W tym artykule podpowiemy, co warto założyć na sesję fotograficzną i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Spójność i jednolitość

Na początek mała rada ogólna: wybierzcie takie stroje, które będą Wam w zupełności odpowiadać. Nie ma co zakładać czegoś na siłę, tylko dlatego, że teraz jest to modne czy wpisuje się w jakiś szerszy kontekst medialny. Grunt to Wasze dobre samopoczucie. Dopasujcie ubiór nie tylko do swoich indywidualnych upodobań – weźcie również pod uwagę upodobania i styl partnera/ki. Niech Wasze stroje tworzą razem ciekawe i jednolite zastawienie. Dzięki temu osiągniecie ciekawy efekt. Uzgodnijcie kolorystykę i krój, niech jedno i drugie będzie spójne. Nie tylko ze sobą, ale również z otoczeniem, na tle którego zostaniecie sfotografowani.

 

Motyw przewodni

Bardzo istotne jest również to, aby wybrać jakiś motyw przewodni, który będzie wspólnym mianownikiem wszystkich zdjęć. Strojem, scenerią, rekwizytami możecie na przykład nawiązać do okoliczności, w których się poznaliście, do Waszej wspólnej pasji lub miejsca, które uważacie za szczególnie cenne. Nie musicie robić zdjęć nad morzem, aby uzyskać romantyczny efekt. Można go osiągnąć na wiele sposobów, a morze... cóż, czy nie jest aby trochę banalne?

 

Po domowemu

Jeśli oboje lubicie spędzać czas w domu, może warto byłoby zorganizować sesję narzeczeńską właśnie tam? Dzięki temu uwiecznicie na zdjęciach nie tylko okres Waszego narzeczeństwa, ale również pierwsze wspólne mieszkanie. Jeśli zdecydujecie się na sesję w domu, nie zakładajcie sztywnych i oficjalnych ubrań – gryzłyby się one ze scenerią. Ubierzcie się luźno, tak jak zazwyczaj chodzicie (chyba że Wasz codzienny strój pozostawia wiele do życzenia pod względem estetycznym, wtedy warto włożyć coś lepszego).

 

Narzeczeńska sesja zdjęciowa to doskonały pomysł na upamiętnienie tego magicznego okresu, który poprzedza uroczystość ślubną. Dzięki stylowym, wykonanym profesjonalnie zdjęciom łatwiej Wam będzie w przyszłości wrócić do tych chwil i pozachwycać się tym, co minione.