2019-02-22
Dodatki do sukni ślubnej

Suknia to wprawdzie najważniejsza, ale nie jedyna część stylizacji ślubnej. Całości dopełniają takie dodatki jak buty, torebka i rękawiczki.

Dodatki najlepiej kupować w salonie, w którym dokonało się zakupu sukni ślubnej. Wtedy zyskasz pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Nie trudno popełnić rażące błędy w doborze dodatków, zwłaszcza jeśli nie zasięgamy języka u profesjonalnej stylistki. Poniżej zastanowimy się nad tym, jakie dodatki wzbogacą i uatrakcyjnią wizualnie suknię ślubną, a także jakich zasad należy przestrzegać przy ich łączeniu.

 

Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej?

Zasada numer jeden brzmi: zarówno suknia, jak i dodatki nie powinny być na tyle okazałe i krzykliwe, by panna młoda stała się niewidoczna. Hierarchia widoczności powinna układać się w następującej kolejności: panna młoda, suknia, a dopiero na końcu dodatki. Odwrócenie tego porządku zaburzy całą stylizację. Szczególną ostrożność należy zachować przy wyborze dodatków do sukni – wskazany jest tutaj daleko idący umiar. Reguła jest taka, by najpierw dobrać do sukni welon lub inne nakrycie, następnie bolerko, a biżuterię zostawić na koniec.

 

Biżuteria

Bardzo dobrym wyborem, jeśli chodzi o biżuterię, będą perły lub kamienie Swarovskiego (do białych sukien najbardziej będą pasować te w odcieniu kryształowym). Ewentualnie można pomyśleć też o biżuterii z cyrkoniami lub brylantami. Zrezygnuj z łańcuszków, kolczyków i obrączek wykonanych ze złota lub srebra – kolory te kłócą się z bielą sukni ślubnej. Nawet jeśli będą pasować do butów czy innych dodatków, to jednak w zestawieniu z białą suknią stworzą nieprzyjemny dysonans.

 

Buty ślubne

Wiadomo, że suknia ślubna nie jest strojem zbytnio praktycznym – liczy się przede wszystkim estetyka. Co do butów jednak, warto wybrać takie, które łączyłyby w sobie walory praktyczne z estetycznymi. W końcu czeka Cię wielogodzinna zabawa: będziesz tańczyć, uczestniczyć w różnego rodzaju grach towarzyskich, które wymagają względnej przynajmniej swobody ruchów, i przemieszczać się z miejsca na miejsce. Dlatego pomyśl przede wszystkim o wygodzie stóp. Wybierz takie obuwie, które będzie nie tylko efektowne, ale również komfortowe.

 

Komplet wymienionych powyżej dodatków możesz jeszcze uzupełnić odpowiednimi rękawiczkami, stylowym szalem lub elegancką torebką. Pamiętaj jednak, aby każda rzecz harmonijnie wpasowywała się w całość stylizacji.