2015-04-07
Gdzie warto wybrać się w podróż poślubną?

Jest sprawą oczywistą, że podróż poślubna to w żadnym wypadku nie może być zwykły wyjazd na urlop czy wakacje. To musi być wyprawa, która zostanie w pamięci na całe życie, niezależnie od tego, jaki będzie jej cel i charakter i bez względu na to, czy jej koszty będą bardzo duże czy wręcz przeciwnie.

Wszystko bowiem zależy od indywidualnych upodobań obojga nowożeńców, ale także od ich możliwości finansowych. Najważniejszy jest jednak wspólnie spędzony czas i niezapomniane wrażenia.

Przez długie lata preferowanym celem wypraw zakochanych był Paryż, miasto miłości pełne romantycznego uroku i sprzyjające wędrówkom we dwoje. Paryż oferuje przy tym tak wiele czarownych miejsc, że nie sposób się tutaj nudzić, nic więc dziwnego, że w rankingach ulubionych miejsc młodych par zajmuje do dzisiaj poczesne miejsce.

W ostatnich latach zapanowała moda na egzotyczne podróże, także te poślubne. Wyprawiamy się coraz dalej, w miejsca, które kuszą swoją odmiennością i tajemniczością. Częstym celem poślubnych i turystycznych wojaży Polaków stała się na przykład Dominikana, przepiękna wyspa wchodząca w skład słynnych Karaibów. Ci natomiast, którzy wolą bardziej odosobnione miejsca i chcą odetchnąć prawdziwą egzotyką, z dala od tłumu turystów, mogą wybrać Wyspy Zielonego Przylądka, prawdziwy raj na Oceanie Atlantyckim, gdzie można w cudownych warunkach spędzić miodowy miesiąc.

Takich idealnych na poślubną podróż miejsc jest na świecie mnóstwo: Bali, Mauritius, Seszele, Barbados, Malediwy, Sri Lanka, nie wspominając o Indiach, Japonii czy poczciwej, starej Europie. Jeżeli chcemy czegoś zupełnie nowego i oryginalnego, możemy zdecydować się na alternatywną formę podróży poślubnej, na przykład w postaci wyprawy rowerowej czy podróży camperem. Do odwiedzenia w ten sposób jest wiele wspaniałych miejsc w Polsce i w Europie.