2015-11-11
Jak zaplanować zakup sukni ślubnej?

Najważniejszym atrybutem panny młodej jest oczywiście suknia. Jest to także atrybut niełatwy do kupienia. Jak zaplanować zakup sukni ślubnej? Poniżej kilka porad.

Wybór sukni to jeden z najprzyjemniejszych elementów przygotowań ślubnych. Ale z drugiej strony także najtrudniejszy. Każda panna młoda chce wyglądać olśniewająco, a żeby tak było, musi poświęcić wiele czasu na poszukiwania i przymiarki sukni. Od czego zacząć poszukiwania? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej. 

Najpierw warto jednak zaznaczyć, że poszukiwań nie należy zaczynać w internecie lub w magazynach o modzie ślubnej. Dlaczego? Ponieważ każda suknia zupełnie inaczej wygląda na wyretuszowanym zdjęciu na pięknej modelce, a inaczej w rzeczywistości. Czasem, sugerując się zdjęciem, możemy przeżyć małe rozczarowanie w salonie, widząc tę suknie na żywo.

Nie warto także kupować sukni na różnych portalach aukcyjnych. Owszem – sukienki są tam tańsze, ale ich jakość i zgodność ze zdjęciami z aukcji pozostawia wiele do życzenia. 

Wyboru sukni nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Na rynku jest wiele modeli i fasonów sukien, jednak ciężko wybrać tę jedną jedyną. Dodatkowo szycie wybranej sukni, by była idealnie dopasowana do naszej sylwetki, zajmuje kilka miesięcy. 

Obecnie większość salonów mody ślubnej prosi o wcześniejszy kontakt i umówienie się na wizytę, dzięki czemu klientki mają pewność, że nie będą czekały w kolejce, a konsultantka ślubna może poświęcić więcej czasu na jedną osobę. Podczas wizyty w salonie trzeba przymierzyć kilka sukien i sprawdzić, jak wyglądamy w różnych fasonach - np. czy do naszej sylwetki bardziej pasuje princeska czy syrenka. Być może okaże się, że model, który w ogóle nie był brany przez nas pod uwagę, pasuje do nas najbardziej.

Na przymierzanie sukni warto zabrać ze sobą mamę lub przyjaciółki, ponieważ obecność bliskich i ich opinie mogą być bardzo pomocne. Do wizyty w salonie trzeba się także przygotować – założyć ładną, dopasowaną bieliznę, ubranie, które będzie można łatwo zdjąć i starać się nie przesadzać z makijażem, by nie pobrudzić przymierzanych sukienek. Buty na obcasie będą przydatne, jednak większość salonów ma je w swojej ofercie i podczas przymierzania możemy z nich skorzystać. 

Gdy już zdecydujemy się na zakup sukni w salonie, pamiętajmy, by zwrócić uwagę na zamówienie – czy znajduje się na nim wybrany przez nas model sukni, informacja o przymiarkach, a także planowana data odbioru. Dopilnowanie tych szczegółów sprawi, że będziemy pewne, że po przyjściu na przymiarki wszystko będzie tak, jak powinno, a my nie będziemy się stresować.