2015-06-08
Jaki strój na poprawiny? 

Suknia ślubna wybrana. Teraz czas znaleźć tę na poprawiny. No właśnie, ale jakiej szukać?

Poprawiny to „impreza poweselna”, która zwyczajowo odbywa się dnia następnego. Goście są jeszcze w świątecznym nastroju, gra muzyka, a na stołach pyszności, głównie te, które „nie zeszły” na weselu.

Mimo, że poprawiny są już po ślubie i po weselu, Nowożeńcy wciąż są „główną atrakcją” imprezy i muszą prezentować się nienagannie. Jaką sukienkę wybrać na ten dzień?

Właściwie jedyną zasadą, jaka obowiązuje w tej kwestii, jest elegancja. Sukienka Pani Młodej na poprawinach musi być elegancka. Reszta zależy już wyłącznie od indywidualnego gustu i upodobań. Sukienka na poprawiny nie musi być ani biała, ani krótka, jak zwykło się uważać. Jeśli Pani Młoda na poprawinach chce wystąpić w kolorowej i długiej sukience, nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań – to ona wciąż jest „królową dnia” i ona dyktuje zasady.

Kolor sukienki zależy od preferencji. Często zdarza się, że Panny Młode podczas poprawin niejako „odreagowują” biel sukni dnia poprzedniego i na poprawiny ubierają się np. w sukienkę czerwoną, która chyba jak żadna inna, tuż po ślubnej bieli, skupia na nich uwagę otoczenia. Nic w tym zdrożnego. Oprócz popularnej czerwieni, świeżo upieczone mężatki wybierają często także twarzowy granat, przykuwający uwagę amarant czy uwodzicielski fiolet.

Jeśli chodzi o fason sukienki na poprawiny, tutaj również nie ma określonych reguł. Warto postawić przede wszystkim na ten, w którym czujemy się komfortowo i który podkreśla atrybuty naszej sylwetki.

 

Katarzyna Rydz