2019-07-23
Książki zamiast kwiatów

Coraz modniejsze staje się umieszczanie w zaproszeniach ślubnych dopisku: „Prosimy o książki zamiast kwiatów”. Wybór książek jest jednak znacznie trudniejszy niż wybór kwiatów. Co można podarować w charakterze prezentu ślubnego?

Wybór prezentu ślubnego to nie lada zadanie, zwłaszcza jeśli mało wiemy o gustach, preferencjach i zainteresowaniach nowożeńców. Szczególnych trudności może przysparzać zakup książek, które chcielibyśmy podarować młodej parze. Na jakie wydawnictwa się zdecydować? Czy ma to być poradnik, reportaż, a może pięknie oprawiony album ze zdjęciami? Oto garść pomysłów.

 

Lektura z pieprzykiem

Jeśli jesteś w na tyle bliskiej relacji z parą młodą, że możesz sobie pozwolić na poufałość, wybór nieco odważniejszej książki będzie usprawiedliwiony. Wśród dostępnych obecnie na rynku pozycji dużą popularnością cieszy się Sztuka kochania Michaliny Wisłockiej. Najnowsze wydanie jest pięknie oprawione i bogato ilustrowane. To nie tylko lektura z pieprzykiem, ale również niezwykle interesujący poradnik. Dobrym wyborem może się też okazać Kamasutra, znany indyjski traktat o seksualności, a także publikacja o relacjach damsko-męskich Johna Graya: Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus.

 

Przez żołądek do serca

Dużym powodzeniem cieszą się od zawsze książki kucharskie, zwłaszcza takie, które pisane są specjalnie dla nowożeńców. Bardzo interesująca jest na przykład Para w kuchni Karoliny i Macieja Szaciłło. Autorzy nie tylko zachęcają młode pary do wspólnego przyrządzania dań, ale również zdradzają tajniki gotowania na parze (metody rozpowszechnionej na całym świecie). Inną ciekawą pozycją jest książka Gotowanie we dwoje. Pomysły na kulinarną randkę, która zawiera mnóstwo przepisów na wyśmienite potrawy mięsne i wegańskie.

 

Własne cztery kąty

Nie mniejszą popularnością cieszą się poradniki z zakresu aranżacji wnętrz. Docelowymi adresatami wielu z nich są zupełni laicy, którzy nic o urządzaniu mieszkania nie wiedzą. Taka książka niesie ze sobą ogromną wartość praktyczną i z pewnością zainteresuje parę, która planuje razem zamieszkać. Warto również zdecydować się na publikacje lżejszego kalibru, dotyczące na przykład... sprzątania. Jak dowodzi bestsellerowa Magia sprzątania Marie Kondo, o tej prozaicznej czynności można napisać wiele stron.

 

To tyle, jeśli chodzi o nasze propozycje. Warto też samemu udać się na poszukiwania do księgarni – na półkach zastawionych po brzegi kolorowymi woluminami z pewnością znajdziecie coś, co przypadnie nowożeńcom do gustu.