2019-02-25
Makijaż permanentny przed ślubem – czy to dobry pomysł?

O makijażu ślubnym, tak jak o sukni, rozmyślamy na kilka miesięcy przed wielkim dniem. Pragniemy, aby był perfekcyjny i efektownie tuszował łub podkreślał poszczególne elementy wyglądu twarzy. Najlepsze rezultaty daje pod tym względem makijaż permanentny. Czy ślub to dobry powód do jego wykonania?

Nadchodzący ślub to masa obowiązków. Oprócz ceremonii i wesela, jest do zaplanowania mnóstwo drobiazgów. Dlatego jak tylko możemy, staramy się uprościć przygotowania. Przyszłe panny młode właśnie z tego powodu decydują się wykonać makijaż permanentny na długo przed dniem zaślubin. Nie oznacza to jednak, że kwestię ślubnego makijażu mają z głowy.

 

Na dłuższą chwilę…

W salonach kosmetycznych możemy dziś wykonać nie tylko makijaż permanentny brwi czy ust, ale też powiek oraz kości policzkowych. Na dobrą sprawę umożliwia nam to uzyskanie pełnego makijażu ślubnego z kilkutygodniowym lub nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Pytanie tylko, czy chcemy przez cały ten czas wyglądać dokładnie tak, jak w dniu ślubu, który z zasady powinien być wyjątkowy pod każdym względem?

Decydując się na makijaż permanentny, warto wziąć pod uwagę, że ma on na celu także długotrwałą korektę urody, a nie tylko zaoszczędzenie czasu na codziennym dbaniu o wygląd. Za pomocą makijażu permanentnego możemy skorygować brwi, poprawić kształt ust czy optycznie podnieść opadającą powiekę (np. poprzez malowanie kresek). Warto więc patrzeć na niego również jak na narzędzie, dzięki któremu pozbędziemy się irytujących nas mankamentów urody. A tych z pewnością większość kobiet chciałaby się pozbyć, jeśli nie na zawsze, to przynajmniej na okoliczność swojego ślubu.

Przed ślubem warto poprawić kształt linii brwi, zwłaszcza jeśli są cienkie i nierówne, a i tak planowałyśmy hennę. Weźmy też pod uwagę makijaż permanentny ust, który pozwoli wyrównać proporcje między dolną i górną wargą, wypełnić wąskie i płaskie wargi, a także nadać naturalny koloryt ustom bladym. O ile w naszych ślubnych planach makijażowych jest kreska na dolnej lub górnej powiece, makijaż permanentny oczu da nam efekt perfekcyjnej i trwałej linii, która na pewno się nie rozmaże. Natomiast malowanie cieni na powiekach czy konturowanie twarzy za pomocą różu możemy wykonać tradycyjną metodą.

 

Gdzie i kiedy na makijaż permanentny przed ślubem?

Decydując się na makijaż permanentny z myślą o konkretnej okazji, w tym przypadku o ślubie, należy zaplanować jego wykonanie odpowiednio wcześniej. Brwi, oczy oraz usta permanentne potrzebują czasu na wygojenie się i nabranie w pełni oczekiwanego wyglądu. 3-4 tygodnie przed ślubem to optymalny moment, w którym najlepiej wykonać zabieg. Pamiętajmy też, że na makijażu permanentnym nigdy nie warto oszczędzać. Podobnie więc jak wybieramy najpiękniejszą suknię, z namysłem wybierzmy gabinet, w którym profesjonalne dłonie wyczarują najlepszy możliwy efekt (sprawdź ofertę salonu beautystory.pl). Makijaż permanentny to przecież rodzaj tatuażu, którego ewentualne mankamenty bardzo trudno ukryć czy skorygować.