2019-07-23
Nietypowe pomysły weselne

Różnego rodzaju atrakcje stanowią nieodłączną część każdego wesela. Jeśli nie macie pomysłów na uświetnienie Waszej uroczystości, być może zainspirują Was poniższe propozycje.

Przygotowania przedślubne pochłaniają wiele energii i czasu, na ogół też przysparzają stresu oraz licznych trudności. Już sam wybór odpowiedniej sali, zakup sukni, wysłanie zaproszeń, obdzwonienie wszystkich osób odpowiedzialnych za wizualną i akustyczną oprawę wesela może zniechęcać. A przecież trzeba też pomyśleć o atrakcjach weselnych, które urozmaicą i uświetnią uroczystość. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłowych propozycji, które mogą Wam się przydać.

 

Bańki mydlane

To bardzo nieszablonowa atrakcja, która z pewnością wywrze efekt na wszystkich gościach. Pod warunkiem jednak, że zainwestujecie w specjalny agregat do puszczania baniek. Bańki wielkości człowieka nie sposób „wyprodukować” przy użyciu zwykłych kioskowych zestawów. Oczywiście nie musicie kupować takiej maszyny na stałe, wystarczy, że ją wypożyczycie. Nie jest to zbyt kosztowne – cena za dobę waha się od 100 do 250 zł. Ogromne bańki mydlane stworzą niepowtarzalną atmosferę, możecie je wypuścić np. bezpośrednio po wyjściu z kościoła lub podczas tańca nowożeńców, a także w każdym innym momencie uroczystości.

 

Pomyślcie o najmłodszych!

Przypomnijcie sobie wesela, na których sami kiedyś byliście jako dzieci. Czy organizatorzy zadbali o to, żebyście mieli się czym zająć? Czy może oczekiwaliście z niecierpliwością chwili powrotu do domu? Najmłodszym uczestnikom zabawy też trzeba jakoś zorganizować czas, żeby się nie nudzili i nie nagabywali w kółko rodziców. Dobrym pomysłem mogą się okazać na przykład „anioły na szczudłach” (w zastępstwie tradycyjnego klauna) albo odpowiednio zaaranżowany kącik zabaw.

 

Pokaz zdjęć

Aby zorganizować taki pokaz, potrzebny Wam będzie laptop, rzutnik oraz ekran (ewentualnie biała ściana). Sekwencja wyświetlanych fotografii może na przykład obrazować historię Waszego związku. Albo dzieje Waszych wypraw zagranicznych. Pamiętajcie tylko, by prezentowane zdjęcia nie naruszały dobrego smaku!

 

Najpoważniejszym ograniczeniem w zorganizowaniu atrakcji weselnych nie są wbrew pozorom sprawy logistyczne, ale przede wszystkim budżet. Dlatego warto zacząć oszczędzać na wiele miesięcy przed uroczystością, by w dniu ślubu stanąć na wysokości zadania.