2017-03-20
Oryginalne miejsca na ślub

Powiedzmy sobie wprost, że miłość to nie wszystko. O atmosferze ślubu w pierwszej kolejności decyduje miejsce, w którym wymienicie obrączki i złożycie przysięgę. Dlatego warto przełamać sztampę, wybierając nietypową scenerię.

Na wsi

Stara stodoła wymarzoną scenerią ślubną? Oczywiście, że tak! Jeśli odnajdujecie się w klimacie rustykalnym, to wnętrza dawnych folwarków i wiejskich dworków są idealnymi miejscami na zorganizowanie ślubu oraz zabawy weselnej w swojskim stylu. Sąsiedztwo takich obiektów, jak stajnie, sady, oranżerie, spichlerze, zagrody i studnie, nada ceremonii niezwykłej, wręcz sielankowej atmosfery.

 

W starej fabryce

Marzycie o tym, by zamieszkać w lofcie? W naszym kraju moda na mieszkania w starych przestrzeniach postindustrialnych dopiero raczkuje. Opuszczone fabryki, stare cegielnie, huty i hangary częściej adaptowane są do celów komercyjnych. Wykorzystajcie to, by przeżyć swój ślub w otoczeniu ceglanych ścian, wysokich okien i metalowych konstrukcji. Właściwa dekoracja ociepli surową, pofabryczną przestrzeń.

 

W towarzystwie książąt i królów

W Polsce jest tak wiele pięknych pałaców i zamków, które aż proszą się, by choć raz odwiedzili je nie turyści, ale goście weselni. Odkąd ślub cywilny można zawrzeć praktycznie w dowolnym miejscu, zabytki coraz częściej służą za tło ceremonii ślubnej. Realizacja takiej uroczystości wymaga rzecz jasna kliku dodatkowych załatwień, ale wrażenia estetyczne, jakie będą Waszym udziałem, są warte przebrnięcia przez urzędowe formalności.

 

Amerykański sen

Ślub w ogrodzie, na plaży, w sadzie, ulubionym parku, a nawet na polanie – każde z tych miejsc ma olbrzymią przewagę nad salą w urzędzie. Aby zorganizować ceremonię ślubną na łonie natury, musicie zadbać jedynie o to, by wybrana przez Was przestrzeń miała dostatecznie uroczysty charakter. Idąc za ciosem, warto rozważyć organizację zabawy weselnej pod namiotem.

 

Jak się za to zabrać?

Planowanie uroczystości ślubnej oraz wesela to nie lada wyzwanie. Szczególnie wtedy, gdy przekornie rezygnujecie z zawierania małżeństwa w kościele lub urzędzie, a zamiast sali bankietowej wybieracie zieloną polanę czy dawną fabrykę. Wyjście poza schemat wiąże się przecież z dodatkowymi obowiązkami, wydatkami, a niejednokrotnie też z trudnościami. Planowanie ślubu może być stresujące. Dlatego zanim się za to zabierzecie, sięgnijcie po książki o zdrowiu, rodzinie i związkach. Przydatne poradniki podpowiedzą Wam, jak wypracować ślubno-weselny kompromis, nie pokłócić się z teściami i nie zszargać sobie nerwów.

Natomiast jeśli przerasta Was wizja skomplikowanej organizacji, skorzystajcie z usług wedding plannera. Przede wszystkim jednak nie dajcie się zwariować – to ma być dla Was dzień wyjątkowych przeżyć, a nie wyjątkowego stresu.