2017-12-01
Podróż poślubna do RPA

Pobieracie się i planujecie podróż poślubną? Dobrym pomysłem może być spędzenie miesiąca miodowego w RPA.

RPA – dlaczego warto tu przyjechać?

RPA (Republika Południowej Afryki) to państwo położone na południu Czarnego Kontynentu, liczące sobie 54 841 552 obywateli i 1 219 912 km² powierzchni terytorialnej. Każdego roku ściągają tu turyści z całego świata, aby na własne oczy zobaczyć wspaniałości afrykańskiej przyrody, zakosztować miejscowych potraw, zwiedzić godne uwagi miejsca i poczuć atmosferę tego niesamowitego kraju. Współczesne RPA oferuje turystom wszystkie możliwe udogodnienia i wygody charakterystyczne dla państw zachodnioeuropejskich, tak że nie musicie obawiać się konieczności obniżenia standardów życia na czas wycieczki. Dostaniecie tutaj to wszystko, co w Europie, tyle że dodatkowo będziecie mieli okazję zwiedzić niezwykle malownicze miejsca i zobaczyć fenomenalne zjawiska przyrodnicze, których na Starym Kontynencie nie uświadczycie. Co się tyczy klimatu, to zależy on od konkretnego regionu. Mamy tu więc klimat podzwrotnikowy, zwrotnikowy lub pustynny.


RPA – wycieczki, które inspirują

W RPA jest całe mnóstwo wartych odwiedzenia miejsc. Na szczególną uwagę zasługują niewątpliwie sawanny, rojące się od słoni, bawołów, żyraf, zebr, strusi, antylop i gazeli, na których to obszarach można również natknąć się na lwy, likaony, hieny i gepardy. Niezapomnianych wrażeń dostarczają też Góry Smocze, położone równolegle do Oceanu Indyjskiego. Mają one wydatny wpływ na klimat całego kontynentu – zatrzymują bowiem wilgotne masy powietrza i wiatry znad Oceanu Atlantyckiego. Na ich terenie znajdują się liczne rezerwaty i parki narodowe. Bardzo fotogeniczne są także widoki rozpościerające się z Przylądka Igielnego oraz Przylądka Agulhas, mieszczących się w najbardziej wysuniętej na południe części kontynentu. Simangaliso Wetland Park, zajmujący bez mała powierzchnię 3300 km, od 1999 roku figuruje na liście światowego dziedzictwa narodowego UNESCO – i nie bez powodu. Ten rozległy obszar ochronny mieści w sobie bajeczne jeziora, rafy koralowe, plaże, skamieniałe koralowce i malowniczą sawannę. Niemałe wrażenie robi również Przylądek Dobrej Nadziei, na którym znajduje się wiele fantastycznych grot, wiosek i portów. A wszystkie te wspaniałości można zobaczyć za stosunkowo niewielką cenę, sprawdźcie zresztą sami: https://logostour.pl/kraje/republika-poludniowej-afryki.


Wycieczka do RPA jest niewątpliwie bardzo dobrym pomysłem na podróż poślubną. Otrzecie się tutaj o egzotykę, będziecie mogli rozkoszować się specjałami miejscowej kuchni, sfotografujecie mnóstwo rewelacyjnych krajobrazów i przekonacie się, jak to jest podróżować pod modrym, afrykańskim niebem.