2017-04-24
Podróż poślubna na Korfu

Podróż poślubna inicjuje nowy rozdział w życiu młodej pary. Dlatego niebagatelną sprawą jest wybór miejsca, do którego państwo młodzi się udadzą i w którym spędzą swój miesiąc miodowy. Wyspa Korfu wydaje się opcją najlepszą z możliwych.

Dlaczego?

Wyspa Korfu nie bez powodu stanowi jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych w Grecji. Urzekający górzysty krajobraz, rozległe słoneczne plaże, na których urlopowicze z całego świata po wielu miesiącach wytężonej pracy zażywają zasłużonego odpoczynku, urokliwe miejscowości rozsiane po całej wyspie, pełne godnych uwagi zabytków architektonicznych oraz różnego rodzaju atrakcji – wszystko to stanowi o walorach wyspy Korfu i zachęca do podróży. Czy można sobie wyobrazić bardziej romantyczną scenerię? Na Korfu nie brakuje tawern, restauracji oraz kawiarń, w których można zakosztować miejscowych specjałów, posłuchać dobrej muzyki i oddać się długiej pogawędce. Jest to prawdziwy raj dla zakochanych.


Atrakcje turystyczne

Podróż poślubna wymaga odpowiedniego sztafażu i dogodnych okoliczności. Wyspa Korfu oferuje i jedno, i drugie. Piękno natury łączy się tutaj z pięknem eleganckich i stylowych budynków, wąskich uliczek wzorowanych na włoskich miastach, malowniczych arkad oraz różnego rodzaju architektonicznych ornamentów. Zastanawiacie się, gdzie zjeść romantyczną kolację przy świecach? Wybierzcie się w rejs wzdłuż linii wybrzeża – z całą pewnością nie zapomnicie tak spędzonego wieczoru. Marzycie o pieszej wędrówce wśród gór? Obierzcie sobie za cel ruiny zamku Angelocastro, uczepionego wierzchołka jednego z największych na wyspie wzgórz. Przy okazji nie zapomnijcie zawitać w położonej nieopodal miejscowości o nazwie Paleokastritsa, gdzie się w spokoju posilicie i nabierzecie siły do dalszej włóczęgi. To tutaj znajduje się przeurocza zatoka La Grotta oraz jedna z najmniej uczęszczanych plaż na całej wyspie. Koniecznie zakonotujcie sobie w pamięci, aby zobaczyć również neoklasycystyczny pałac Achilion oraz Pantokratora, najwyższą górę na Korfu. Zagościwszy w stolicy Korfu o tej samej nazwie, zwiedźcie w pierwszej kolejności Stare Miasto. Zwłaszcza dzielnica Campiello zasługuje na uwagę – jest to pełna niekłamanego wdzięku plątanina wąskich uliczek, zabudowanych eleganckimi kamienicami.


Kierunek: Korfu

Wycieczka na Korfu jest doskonałym pomysłem na podróż poślubną. Trudno o miejsce bardziej malownicze, nasycone większą dozą romantyzmu i otwarte dla przybywających z daleka obcokrajowców. Więcej o atrakcjach turystycznych wyspy przeczytacie tutaj: http://salatkapogreckuwpodrozy.pl/pl/atrakcje-korfu.