2015-04-28
Pomysły na oryginalną sesję ślubną

Wbrew pozorom, sesja ślubna to nie żaden banał, ani wymysł narcystycznych państwa młodych. Profesjonalne zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie.

To właśnie nimi będą się chwalić Wasi rodzice, to one zawisną u Was w sypialni i to z nich Wasze dzieci będą przygotowywać dla Was niespodziankę na „złotą rocznicę”. Dlatego też ważne jest, by były piękne, oryginalne i z klasą. Jaki pomysł na sesję poślubną wybrać? Poznajcie nasze rady.

1. Wybór charakteru sesji i miejsca

Aby Wasze zdjęcia z sesji były ciekawe i piękne, warto dokładnie zastanowić się nad charakterem sesji i miejscem, gdzie fotografie zostaną wykonane. Nietuzinkowa sesja wymaga nietuzinkowego miejsca, dlatego warto trochę poszperać w Internecie lub popytać znajomych i znaleźć wymarzoną lokalizację. Miejsce sesji zależy w dużej mierze od jej charakteru. Dlatego przed wykonaniem zdjęć zastanówmy się, w jakim charakterze chcemy je utrzymać – czy mają być poważne, romantyczne, arystokratyczne, a może zabawne, lekkie, kolorowe – od tego bowiem zależy to, czy jako lokalizację wybierzecie średniowieczny zamek, czy może wesołe miasteczko.


2. Ustalenie zasad z fotografem przed sesją

Zdjęcia ślubne będą piękne i oryginalne, jeśli naszą wizją artystyczną podzielimy się z artystą, który ma je wykonać, czyli z naszym fotografem. Dobrze, jeśli omówimy z nim nie tylko ogólną wymowę sesji, ale także szczegóły, a nawet konkretne ujęcia, na jakich nam zależy. Nie bójmy się też dzielić z fotografem oryginalnymi pomysłami, jakie przychodzą nam do głowy, bo dzięki temu nasze zdjęcia będą jedyne w swoim rodzaju.


3. Ciekawe szczegóły i dbałość o nie

Nietypowy charakter naszym zdjęciom ślubnym nadadzą również spersonalizowane dodatki. Można w tym celu zamówić gotowe ozdoby, które w  internetowych sklepach z akcesoriami ślubnymi stają się coraz popularniejsze. Mowa tu np. o takich dodatkach, jak drewniane, duże litery z inicjałami Państwa Młodych, kolorowe balony wypełnione helem czy też śmieszne akcesoria do fotobudki. Warto także zwrócić uwagę na szczegóły w miejscu, gdzie wykonujemy zdjęcia, aby po sesji nie okazało się, że na ujęciach widać jakieś niepożądane, niezauważone wcześniej przedmioty.


4. Przykładowe pomysły

Naszym zdaniem, przestrzeń na wykonanie pięknych i oryginalnych zdjęć stanowią takie miejsca, jak:

  • hotele stylizowane na zamki lub pałace lub też prawdziwe zamki i pałace,
  • stare, zabytkowe kamienice, klatki schodowe,
  • plaża, molo, most, generalnie nadmorska przestrzeń,
  • góry, łąki, lasy, łono natury,
  • miejsce związane z hobby lub ważnym wspomnieniem Państwa Młodych (kino, klub muzyczny, ulubiona kawiarnia, itd.).

 

Katarzyna Rydz