2017-02-03
Prezent dla gości weselnych: ciastka i słodkości

Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze – zamiast głowić się nad tym, co podarować gościom, lepiej zaufać sprawdzonym i jakościowym słodkościom, które posmakują każdemu.

Wesele to dla gości też spora mobilizacja i wydatki. Chcą Wam podarować odpowiednie prezenty, dbają o wyjątkową garderobę i piękne fryzury. Od tego, jaki mają nastrój, czy chętnie tańczą i biorą udział w przygotowanych przez Was atrakcjach zależy w dużej mierze powodzenie całego przedsięwzięcia. Dobrą praktyką i pięknym gestem z Waszej strony będzie obdarowanie gości symbolicznymi upominkami w podziękowaniu za udział w najważniejszym dla Was dniu.

 

Kiedy obdarować gości?

Wszystko zależy od Waszej inwencji. Opcje są dwie. Można przygotować upominki już na wejściu, np. na stolikach przy miejscach przeznaczonych dla gości. Plusem takiego rozwiązania jest fakt, że rozstawi je obsługa sali, a Wy nie będziecie musieli się tym kłopotać. A zapewniamy, że zamieszania podczas całej uroczystości i tak będzie sporo.

Możecie przekazywać je także podczas pożegnania. Plusem takiego rozwiązania jest to, ze jeśli obsługa zawczasu przygotuje pojemniki, możecie gości obdarować na przykład dodatkowo swoim weselnym tortem.

 

Tradycyjnie – czym chata bogata

Możecie też pokusić się o swojskie i tradycyjne potraktowanie tego zagadnienia. Wręczanie prezentów gościom to nie jest jakaś modna nowinka, wykreowana przez firmy obsługujące wesela, tylko jak najbardziej tradycyjny, polski zwyczaj. Tradycyjnie bowiem wychodzących gości obdarowywano tym, czym raczyli się podczas imprezy, na przykład wręczając ciasta, a nawet butelki weselnego alkoholu. Warto zawczasu poprosić obsługę, by przygotowała pojemniki do przechowywania pokarmu, które będzie można sprawnie do tego wykorzystać.

 

Prezent dla gości – co przygotować?

Najlepsze w prezencie dla gości będą ciastka i słodkości. Możecie skorzystać z ofert wyspecjalizowanych firm i dodatkowo spersonalizować Wasze prezenty, na przykład na papierkach cukierków drukując Wasze imiona i datę ślubu. Najlepiej sprawdzą się drobne słodkości, jak niewielkie ciasteczka, czekoladki, lizaki, migdały w czekoladzie, czyli wszystko to, do czego wystarczą niewielkie kolorowe torebeczki z ozdobnym nadrukiem.