2018-01-04
Torebki wizytowe na wesele

Wesele to nie tylko dylemat panny młodej, ale każdej zaproszonej na tę uroczystość kobiety. Każda chce wyglądać elegancko i przyciągać uwagę pozostałych gości.

Już kilka miesięcy wcześniej rozpoczyna się łamanie głowy, studiowanie gazet, sprawdzanie aktualnych trendów modowych, a potem gonitwa po sklepach, aby ostatecznie wybrać tę najpiękniejszą kreację.

 

Sukienka gotowa, buty też, fryzjer umówiony i nagle przychodzi olśnienie... torebka! O tak ważnym dodatku nie można przecież zapomnieć. Nie sposób zabrać ze sobą sfatygowanej kopertówki, która pamięta zamierzchłe czasy. Jaka torebka będzie pasowała do kreacji, będzie szła w parze z trendami mody i pomieści wszystkie kobiece akcesoria?
 

Torebka wizytowa na wesele wcale nie musi być dopasowana do koloru butów, jak to było przyjęte w kilku ostatnich sezonach. Obecnie, im ciekawszy krój, wzór, i kolorystyka, tym lepiej. Należy jedynie pamiętać aby wybrać torebkę w stylu pasującym do całokształtu ubioru.

 

Nie założymy fikuśnej różowej torebki w kwiaty 3D do klasycznej garsonki, ale do delikatnej pudrowej sukienki w falbanki jak najbardziej! I odwrotnie - elegancka czarna aktówka nie będzie dobrze wyglądała z warstwową, kolorową sukienką z koronki. Pozostałe kombinacje są jak najbardziej dozwolone.
 

Torebki wizytowe obecnie to raj dla oczu. Od malutkich, eleganckich kopertówek, przez torebeczki na łańcuszku po wymyślne torebki ze sztucznego futra bądź ozdabiane kokardkami i kwiatami 3D. Można dać się ponieść wodzom fantazji i wybrać taką, jaka naprawdę się nam podoba. Rozmiar też nie jest ściśle określony. O ile nie jest to torba, w której można zmieścić 19-to calowego laptopa, to będzie dobrze wyglądać przy każdej kreacji.
 

Torebka może ożywić stonowaną kreację. Jeśli więc ostatecznie uznamy, że nasz strój jest nudny, a biżuterii nie lubimy, warto zastanowić się nad bogato zdobioną koralikami czy cyrkoniami torebką na łańcuszku. Jeśli chcemy po prostu ożywić kreację kolorystycznie, warto sięgnąć po wspomnianą wcześniej torebkę z kwiatowym akcentem. Jeśli zaś uznamy, że przesadziłyśmy z falbanami, klasyczna i niewielka kopertówka będzie idealna.
 

Współcześni producenci prześcigają się wręcz w kolorystyce i fasonach. Torebki wizytowe to temat tak szeroki, że można naprawdę popuścić wodze fantazji. Wystarczy oczyma wyobraźni zobaczyć to, co chcemy kupić. Robiąc spacer po sklepach, na pewno znajdziemy torebkę o fasonie zbliżonym do tej wymarzonej. I nie ma znaczenia, czy buty mamy zielone czy czerwone. Torebka ma tworzyć wraz z resztą kreacji harmonijną kompozycję, ale - przede wszystkim - ma podobać się nam samym. Bo nasze dobre samopoczucie jest przecież najważniejsze!


Artykuł inspirowany wpisem: Jaka torebka na wesele bedzie najlepsza?