2017-10-26
Wszystko, co musisz wiedzieć o zaproszeniach ślubnych

Ślub jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu, dlatego warto zadbać o jego należytą oprawę. Bardzo ważnym elementem przygotowań są zaproszenia ślubne. Co powinny one zawierać i w jakich sklepach można je nabyć? O tym poniżej.

Przygotowania do ślubu wiążą się z szeregiem trudności i są bardzo czasochłonne. Tym, co pozwala młodej parze przetrwać ten trudny okres i przezwyciężyć nastręczające się przeszkody, jest perspektywa wspólnego szczęścia w dniu uroczystości. I tą właśnie wizją finalnego efektu wszystkich pomniejszych przygotowań należy się wspierać w czasie przedślubnej gorączki, obfitującej w stres i liczne przeciwności. W razie zniechęcenia pomyśl, że będzie to przypuszczalnie najpiękniejszy dzień w Twoim życiu. W tym to dniu oczy wszystkich Twoich bliskich i przyjaciół zwrócone będą w Twoją stronę. Aby ta wizja się ucieleśniła, niezbędne jest jednak uprzednie powiadomienie rodziny i znajomych o decyzji zawarcia związku małżeńskiego. Można to wprawdzie zrobić w sposób nieformalny, np. za pośrednictwem SMS-ów czy wymownego wpisu na Facebookowym wallu. Ale przyjęło się, że w takich okolicznościach wysyłamy oficjalne zaproszenia ślubne. Na szczęście postępująca digitalizacja różnych sfer życia nie dosięgła jeszcze swymi mackami zaproszeń ślubnych, które nadal muszą być papierowe i namacalne.


Zaproszenia ślubne: gdzie je kupić?

Zaproszenia ślubne można nabyć w sklepach zajmujących się sprzedażą artykułów ślubnych. W dobie komputerów i globalnej sieci raczej nie opłaca się chodzić po stacjonarnych punktach sprzedaży i ograniczać się do tego, co mają one do zaoferowania. Lepiej skorzystać z usług sklepów internetowych (np. takich jak https://www.zapi.pl/), posiadających na ogół bogatszy i bardziej różnorodny asortyment.


Zaproszenia ślubne: jak je zamówić?

Jeśli zdecydujecie się na zamówienie zaproszeń ślubnych przez internet, wystarczy, że wypełnicie stosowny formularz na stronie wybranego sklepu, w którym należy podać podstawowe informacje o zamawiającym: imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres, pod który ma być dostarczona przesyłka.


Zaproszenia ślubne: co powinny zawierać?

Zaproszenia ślubne kupowane w sklepie nie wymagają od Ciebie żadnej inwencji, zawierają bowiem wszystko, co potrzeba (tzn. zgrabną i ładnie brzmiącą standardową formułę, która oszczędzi Ci trudności w wymyślaniu swojej wersji). Do Ciebie należy jedynie wypełnienie pustych pól, przeznaczonych na imię oraz nazwisko adresata.


Zaproszenia ślubne: kiedy je rozesłać?

Po zamówieniu i wypełnieniu zaproszeń ślubnych należy zastanowić się, na ile miesięcy przed ustalonym terminem ślubu rozesłać je do rodziny i znajomych. Nie ma tu ścisłej reguły, ale chyba najlepiej zrobić to 3-4 miesiące przed datą uroczystości. Jest to wystarczająco dużo czasu, aby Twoi znajomi mogli się przygotować na ten wielki dzień.


Ogólny wygląd zaproszenia ślubnego niech odzwierciedla Wasz stosunek do nadciągającej uroczystości. Niedopuszczalne są jakiekolwiek błędy czy skreślenia, dlatego wypełniając kolejne wolne pola, przeznaczone na imię oraz nazwisko adresata, zachowajcie ostrożność. Postawcie na zaproszenia starannie i estetycznie wykonane, które sprawią autentyczną przyjemność Waszym bliskim, przyjaciołom i znajomym.