2017-12-08
Wybieramy suknię ślubną

Uroczystość ślubna jest jedną z najważniejszych uroczystości w życiu, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Tyczy się to również, a może nawet przede wszystkim – garderoby. Jakie typy sukien ślubnych wyróżniamy?

Przy wyborze należy brać pod uwagę przede wszystkim jakość materiału, z jakiego suknia została wykonana, a także jej ogólne walory estetyczne. Poniżej kilka słów na temat różnych typów kreacji ślubnych.
 
 
Jakie typy sukien ślubnych wyróżniamy?
Wyróżniamy 6 podstawowych typów sukni ślubnych:
 
Klasyczny
Suknie egzemplifikujące ten typ cechują się doskonale dopasowanym stanem oraz szeroką spódnicą na halce. W części gorsetowej nie ma na ogół rękawów, co najwyżej delikatne ramiączka. Klasycznych sukien ślubnych nie zaleca się paniom niskim i korpulentnym.
 
 
Empire
Suknie empire cechują się odciętym stanem pod biustem, a także spódnicą wykonaną z bardzo delikatnie układających się tkanin. Kreacje reprezentujące ten typ są bardzo eleganckie, mają krótki lub długi rękaw, linia odcięcia zazwyczaj zaakcentowana jest dekoracyjną pasmanterią.
 
 
Princessa
Suknie tego typu dopasowują się do figury dzięki „francuskim cięciom”, biegnącym od góry do dołu. Na ogół jest dość wydatnie rozszerzana. Można do niej dopasować elegancką halkę, ale i bez niej będzie się prezentować znakomicie. Kreacje princessa wyszczuplają optycznie sylwetkę.
 
 
Syrena
Najbardziej wyrazistą cechą sukien tego typu są uwydatnione biodra i dół rozszerzany od kolan. Jest to kreacja przeznaczona dla kobiet o nieskazitelnej figurze, która bardzo dobrze się prezentuje w obcisłych ubraniach.
 
 
Litera A
Kreacje te rozszerzają się ku dołowi, przylegają do biustu dzięki zaszewkom bocznym, nie uwydatniają talii. Dół sukni przypomina kształtem trapez.
 
 
Prosty
Typ prosty nie rozszerza się ku dołowi, dopasowuje się do figury albo dzięki zaszewkom bocznym, albo dzięki cięciom francuskim. Suknie proste są idealne dla kobiet wysokich, które mogą się pochlubić nienaganną sylwetką.
 
 
Każda panna młoda chce wyglądać na swoim ślubie idealnie, bez zarzutu. Dlatego tak bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej sukni ślubnej. Mamy nadzieję, że garść powyższych informacji pomoże Wam w dokonaniu trafnej decyzji zakupowej.