2016-01-29
Znaczenie kwiatów na ślubie i weselu

Często możemy usłyszeć, przy okazji organizacji uroczystości ślubnej, że dany rodzaj kwiatów nie pasuje bądź po prostu nie przystoi do danej okoliczności. Nic bardziej mylnego

To, jakie kwiaty będą dekorowały Twój ślub i Twoje wesele, zależy już tylko i wyłącznie od Ciebie i Twojego partnera. Jeżeli mają być to róże, nawet czarne, to właśnie tak powinniście zrobić. Pamiętajcie, że jest to tylko i wyłącznie Wasze święto i to Wy powinniście się tego szczególnego dnia czuć wspaniale - wszystko inne spada na drugi plan. Warto jedynie przestrzegać kilku zasad. Na przykład, nie można przesadzić z ilością kwiatów. Nie zawsze dużo jest dobrze, często, przynajmniej w dekoracji, mniej kwiatów może przedstawiać dużo lepszy efekt, aniżeli zbyt ich nadmierna ilość. Ważne jest także to, aby kwiaty odzwierciedlały Waszą osobowość. A samo ich rozmieszczenie, najlepiej pozostawić firmie florystycznej bądź kwiaciarni, które owe rośliny będzie nam dostarczać i które także ewentualnie będą dekorować kościół i salę.

 

Warto tutaj zwrócić uwagę na profesjonalne kwiaciarnie, które obsługują uroczystości ślubne. Specjaliści florystyki pracujący w takich kwiaciarniach, niewątpliwie doradzą nam jakie kwiaty najlepiej wybrać, z czego powinien być skomponowany bukiet ślubny i wiązanki ślubne bądź też jakie kwiaty należałoby położyć na stołach weselnych. Jedną z takich kwiaciarni jest amarantkwiaty.pl. Aby kompozycja kwiatów na ślubie i weselu sprostała naszym oczekiwaniom, należy przede wszystkim określić budżet jakim dysponujemy. Wówczas doradca florystyki pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj kwiatów, ich ilość oraz jak rozplanować całość w ramach funduszy jakie możemy przeznaczyć na ten cel. To właśnie on pomoże nam wybrać odpowiedni rodzaj kwiatów. Zarówno pod względem koloru, gatunku, jak i uwzględniając nasze preferencje i osobowość. nie musimy sie tutaj znać nad tym, jakie kwiaty są sezonowe w danej porze roku - takich informacji dostarczy nam juz pracownik kwiaciarni.

 

Generalnie jest wiele teorii jak stworzyć idealną kompozycje kwiatów weselnych. Można by rzecz, że rozwiązanie wybieramy od szczegółu do ogółu, bądź od ogółu do szczegółu. Gdzie w tym konkretnym przypadku szczegółem jest bukiet ślubny Panny Młodej, a ogółem ogólny zarys kompozycji florystycznej na weselu i ślubie. Naszym osobistym zdaniem, dużo lepszym rozwiązaniem jest właśnie wybór kwiatów od szczegółu do ogółu, czyli zaczynamy od bukietu Panny Młodej. Umieszczamy kwiaty w kolorystyce i gatunku takim jaki przyszła żona najbardziej lubi. Wszystko oczywiście gustownie i elegancko skomponowane przez florystkę. Następnie zgodnie z kompozycją bukietu, tworzymy wiązanki ślubne jak i wszelkie inne elementy dekoracji, począwszy od kompozycji dekorujących kościół, salę weselną, bukiety dla rodziców jak i kwiaty dekorujące stoły weselne. Wszystko to po każdym elemencie powinno tworzyć jedną  w pełni zorganizowaną całość, która będzie zachwycać każdego kto tylko ujrzy dzieło wykonane przez kwiaciarnię i florystów.