2015-04-07
Dekoracja stołu na wesele

Poznaj nasze pomysły na niezapomniane dekoracje stołów weselnych, dowiedz się, jakie są ostatnie trendy i znajdź odpowiednie rozwiązanie dla siebie!

Dekoracja sali podczas przyjęcia weselnego to jedna z istotniejszych kwestii, na jakie Młoda Para musi zwrócić uwagę podczas planowania ślubu i wesela. Odpowiednia aranżacja przestrzeni, a także dekoracja stołów może bowiem zapewnić wspaniałą i niezapomnianą na całe życie atmosferę.

Zastanawiając się nad dekoracją stołów, trzeb zacząć od tego, jaki właściwie typ stołów weselnych wybraliśmy na swoje przyjęcie. Mamy bowiem do wyboru dwa typy stołów: stoły „biesiadne”, czyli „tradycyjne”, długie i prostokątne stoły, jakie najczęściej możemy zobaczyć na polskim weselu. Z drugiej strony, Młode Pary coraz częściej wybierają obecnie „stoły bankietowe”, czyli nieco mniejsze, okrągłe stoły, przy których mieści się zazwyczaj od ośmiu do dwunastu gości weselnych.

Jeśli chodzi o dekorację stołów, to niezależnie od ich kształtu, muszą znaleźć się na nich białe obrusy, które możemy „okrasić” kolorowymi serwetkami dopasowanymi do koloru kwiatów. No właśnie – żywe kwiaty na stołach weselnych to podstawa dekoracji. Ich kolor i rodzaj powinien być dopasowany do charakteru przyjęcia i ceremonii, a także do motywu przewodniego. Dobrze też, jeśli kwiaty będą pasowały do tych, jakie znajdują się w bukiecie Panny Młodej. Jeśli chodzi o to, w jakiej formie mają być ustawione kwiaty na stołach, to zależy już tylko od naszej wyobraźni i zasobności portfela. Na stołach można postawić zarówno bogate bukiety w ozdobych wazonach, jak i skromniejsze pojedyncze kwiaty w nowoczesnych, szklanych naczyniach. Ta ostatnia forma dekoracji robi obecnie na weselach prawdziwą furorę.

Oprócz stołu warto także udekorować krzesła, na których będą siedzieć goście. W niektórych salach weselnych ozdobne pokrowce na krzesła są wliczone w cenę wynajmu, jednak nie jest to normą. Czasem na tej ozdobie właściciele sal chcą po prostu dodatkowo zarobić i nie informują Pary Młodej o tym, że pokrowce nie są wliczone w cenę przyjęcia. Dlatego, przed podpisaniem umowy, trzeba wyraźnie o to zapytać, bo może się okazać, że wraz z pokrowcami na krzesła, cena „od talerzyka” w danej sali wychodzi np. o 20 złotych wyższa, co przy powiedzmy 100 gościach weselnych naprawdę robi różnicę. Poniżej zobaczcie proponowane przez nas dekoracje stołów i sali weselnej.