2018-03-13
Męskie buty na ślub – jak je wybrać?

W sklepach obuwniczych nie brakuje eleganckich butów na różne okazje. Mimo to wielu panów ciągle ma kłopot ze znalezieniem odpowiednich butów do garnituru. Co należy wziąć pod uwagę podczas ich poszukiwania i w jaki sposób dobierać buty na formalne spotkania, czy ważne uroczystości?

 

Wielu panów nie przykłada większej wagi do obuwia, tymczasem stanowi ono bardzo istotny element decydujący o charakterze całej stylizacji. Nawet najbardziej elegancki garnitur, wraz z koszulą i dodatkami nie będzie prezentował się należycie, jeśli zestawimy je z nieodpowiednim obuwiem. Eleganckie skórzane buty powinien mieć w swojej szafie każdy mężczyzna, a najlepiej kilka takich par – to znacznie ułatwi stworzenie spójnego, stylowego stroju formalnego niezależnie od koloru garnituru.

 

Buty do garnituru ślubnego – przede wszystkim jakość

Niektórzy panowie wolą kupić kilka par tańszych butów, aby mieć możliwość zestawiania ich z rożnymi garniturami. Trzeba jednak wiedzieć, że jakość obuwia ma wpływ na cały wizerunek, dlatego półbuty męskie wykonane z ekoskóry na pewno nie będą prezentować się elegancko, a przecież nie o to chodzi. Warto przy tym pamiętać, że tego typu obuwie zazwyczaj jest znacznie mniej trwałe od skórzanego, a i komfort ich noszenia jest niższy. Zdecydowanie lepiej jest wydać nieco więcej, ale mieć pewność, że buty posłużą przez wiele lat.

 

Postaw na klasykę

Co prawda zdarza się, że buty ze zdobieniami są przez niektórych zestawiane z garniturem, jednak zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na klasykę. Za najbardziej eleganckie buty męskie uważane są już od lat tzw. oksfordki – mają one nieliczne przeszycia i pozbawione są zdobień, dlatego będą idealnym wyborem na formalne okazje, a także ważne uroczystości, jak np. ślub. Warto przy tym pamiętać, że moda bywa zmienna i dosyć szybko przemija, ale oksfordki to obuwie o ponadczasowym charakterze, dlatego z całą pewnością każdy mężczyzna powinien je mieć w swojej szafie.

 

Kolor butów

Podczas poszukiwania dodatków do garnituru wybór większości panów pada na skórzane buty męskie w kolorze czarnym. I nic dziwnego – ten kolor obuwia pasuje zarówno do czarnego, jak i szarego, niebieskiego oraz uszytego z materiału w szarą kratę garnituru. Nie sprawdzi się tylko przy stroju w kolorze karmelowym, do którego pasują buty brązowe. Jednocześnie należy pamiętać, że czarny garnitur będzie odpowiednio prezentował się tylko z czarnymi butami.