2015-09-19
Pomysł na prezent dla rodziców

Ślub własnego dziecka, to jeden z najwspanialszych momentów dla każdego rodzica. Jest to zwieńczenie długiego i trudnego procesu wychowania. Dziecko w momencie ślubu, opuszcza na dobre rodzinne gniazdo i zakłada swoją własną rodzinę

Doskonale wiemy, ile czasu, energii a nie rzadko pieniędzy rodzice przeznaczają, aby w tym wyjątkowym dniu wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jak więc odpowiednio odwdzięczyć się?

Kupowanie prezentów dla rodziców bywa wyzwaniem. Problem zdecydowanie narasta jeżeli mamy do czynienia z kupnem prezentu, w podziękowaniu za pomoc w organizacji ślubu oraz wesela. Coraz częściej zamiast nieśmiertelnych czekoladek, kwiatów czy butelki dobrego alkoholu poszukiwany jest prezent, który posłuży przez dłuższy czas i będzie kojarzył się z okazją.

Dobrym pomysłem na prezent mogą być oczywiście albumy ze zdjęciami. Wiele serwisów internetowych pozwala na stworzenie z nich własnych fotoksiążek, które można następnie wydrukować i ofiarować jako prezent. Ich wyjątkowość polega także na tym, że taki album powstaje w pojedynczych egzemplarzach i zawiera jedynie takie zdjęcia, które zostały do niego specjalnie wybrane. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że do wydrukowanego albumu nie można dodawać nowych zdjęć, które ponownie należałoby wydrukować.

Rozwiązaniem idealnym, więc będą  ramki cyfrowe, dostępne w różnych wielkościach. W tym przypadku ramkę można wykorzystać zarówno do wyeksportowania wybranego przez nas zdjęcia, chociaż najczęściej wyświetlane w nich są wszystkie wgrane na kartę pamięci fotografie, wyświetlane w ustalonych przez użytkownika sekwencjach czasowych. Same ramki mają również inne funkcjonalności, z zegarkiem oraz opcją wyświetlania kalendarza włącznie. Najczęściej wybieramy ramki o wielkości 7 - 10 cali, chociaż w ofercie sklepów z akcesoriami elektronicznymi można również znaleźć ramki dużo mniejsze, o wielkości nawet 2 cali. 

Oczywiście podobnie jak w przypadku innych elektronicznych gadżetów, także i ramka cyfrowa jest zdalnie sterowana dzięki wykorzystaniu specjalnie do niej dołączonego pilota. To właśnie dzięki niemu można ustawiać częstotliwość wyświetlania zdjęć lub wybrać to, które powinno być wyeksportowane poprzez dłuższe wyświetlanie.