2017-06-19
Prezenty ślubne handmade - najlepsze pomysły

Popularne jest ostatnio pisanie na zaproszeniach ślubnych wierszyków zachęcających do kupowania prezentów innych niż kwiaty. Mowa zazwyczaj o książkach lub winie… Ale czy koniecznie trzeba ograniczać się do tak konwencjonalnych podarków? Pora przygotować coś nietuzinkowego!

Dlaczego handmade?

Prezent ślubny wyróżniający się spośród setek innych na długi czas pozostanie w pamięci państwa młodych i już zawsze kojarzyć się będzie z osobą, która go podarowała. Taki prezent jest rozwiązaniem tyleż prostym, co niecodziennym. Skąd ten paradoks? Otóż wszyscy wychodzimy z założenia, że obdarowywanie nowożeńców zwyczajnymi przedmiotami jest czymś nielicującym z powagą i wyjątkowością uroczystości ślubnej. Stąd… Wiadomo, wniosek nasuwa się sam.

 

Drobnostki dekoracyjne

Dekorowanie i wyposażanie mieszkania przez świeżo upieczoną parę małżeńską zaczyna się zazwyczaj w IKEA lub w innym popularnym sklepie. Zakupy robi się zazwyczaj w pośpiechu, a na wybory wpływa przede wszystkim cena poszczególnych towarów. "To weźmiemy białe, tamto czarne, a te lampki kwadratowe, no popatrz, 60 złotych". Wybranie więc uroczych drobnostek dla pary młodej może być świetnym pomysłem. Co by to mogło być?

 

Wiele wariantów

Dobrym pomysłem może być zakup drobniejszych mebli, takich jak stołeczki czy komody. Ceny szafek i komód ręcznie robionych wahają się między 500 a 1000 złotych – nie jest to wysoka cena jak na wyroby unikatowe. A co na mniejszy budżet? Obrazki, doniczki, naczynia. Szukając ciekawych rzeczy w sklepach internetowych z tego typu małymi dziełami, można natknąć się na naprawdę świetne, często urocze przedmioty. Bardzo ciekawym prezentem może okazać się komplet talerzy obiadowych w kształcie stokrotek czy ręcznie upleciony, wiklinowy kosz na ubrania. Plusem takich akcesoriów jest ich uniwersalność. Udekorowanie całego pomieszczenia ręcznie wykonywanymi cudeńkami może zakrawać na kicz, ale przy zachowaniu umiaru można przy ich użyciu stworzyć naprawdę ciekawy efekt aranżacyjny.

 

Coś dla obojga

Ciekawe byłoby też dobranie dla obojga małżonków jakichś symbolicznych, pasujących do siebie akcesoriów. Mogą to być elementy ubioru, na przykład kolczyki i spinki do mankietów lub takie same notesy, każdy z inicjałami bądź imieniem właściciela. Dobrą opcją mogą być też oryginalne kubki. Banalne? A jeśli będą to kubki o nietuzinkowym wzorze?

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu zechcesz sprezentować młodej parze coś pomysłowego, już teraz zacznij szukać tego, co cię interesuje. Zacznij od internetowych skarbnic, w których znajdziesz niezliczoną ilość pomysłów na prezenty ślubne handmade.