2019-02-22
Wesele tematyczne

Ostatnio coraz modniejsze stają się tzw. wesela tematyczne, które znacznie odbiegają od tradycyjnych wyobrażeń związanych z uroczystością weselną. Czym się charakteryzują?

W dobie portali społecznościowych trudno sobie wyobrazić, by ślub pozostał bez echa na Facebooku. Każda para młoda powinna się spodziewać, że nazajutrz po uroczystości Facebook zapełni się mnóstwem zdjęć, na których ceremonia i przyjęcie zostały uwiecznione. Mimo że dla każdej pary dzień ślubu jest czymś w najwyższym stopniu wyjątkowym, to jednak fotografie z wielu różnych uroczystości wyglądają bardzo podobnie. Można jednak zapobiec temu wrażeniu, organizując wesele w nieszablonowej scenerii...

 

Wesele tematyczne – co to takiego?

Choć w dzisiejszych czasach ceremonia ślubna otwiera szerokie pole do popisu dla stylistów, projektantów oraz architektów, to jednak niewiele par decyduje się na porzucenie utartych schematów organizacyjnych. Po części wynika to z obawy przed zepsuciem podniosłej atmosfery towarzyszącej zaślubinom, po części zaś stanowi ukłon w stronę bezpiecznej tradycji. Ale w ostatnich latach daje się zauważyć rosnący trend pobierania się w okolicznościach niezwykłych, w nietypowych miejscach i na tle rekwizytów, które nie mieszczą się w tradycyjnym wyobrażeniu o uroczystości ślubnej. Wesela takie zwykło się nazywać weselami tematycznymi.

 

Dlaczego akurat tak?

Ponieważ wszystkie elementy takiego wesela podporządkowane są tematowi czy też motywowi przewodniemu. Takim motywem może być Halloween, czasy PRL-u, styl vintage, a nawet świat filmu czy dziecięcej kreskówki. Nie ma tu właściwie żadnych ograniczeń, wybór tematu zależy w zupełności od pary młodej. Oczywiście warto kierować się dobrym smakiem przy organizacji wesela tematycznego, aby nie urazić uczuć zaproszonych gości, którzy zapewne czuliby się co najmniej zdeprymowani, gdyby motywem przewodnim ślubu były np. filmy porno.

 

Wesele inne niż wszystkie

Jeśli chcecie, aby Wasze wesele było inne niż wszystkie, zatrudnijcie profesjonalnego wedding plannera. Specjalista dostosuje wystrój miejsca, dekoracje, muzykę oraz inne elementy przyjęcia do Waszych oczekiwań. W ramach podpowiedzi możemy tutaj napomknąć, że bardzo wiele par tak aranżuje przestrzeń weselną, by w możliwie największym stopniu przypominała baśniową krainę lub scenografię z filmu. Wszystkie elementy powinny być do siebie dopasowane i tworzyć jednolitą całość.